Burcu GÜRAN ÇELİKOĞLU

1979 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Ankara’da tamamladı. 2002 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

 

Profesyonel iş hayatına 2003 yılında, Aselsan, TAI, Havelsan vb. şirketlerin en büyük ortağı konumunda olan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nda (TSKGV) Analiz Uzmanı olarak başladı. Aynı kurum bünyesinde 4 yıl süreyle İştirakler ve Mali Yönetim Şube Müdürlüğü görevini sürdürdü. 2003- 2009 yılları arasında TSKGV’de yürütmüş olduğu görevle eş zamanlı olarak; sırasıyla Türktıpsan, İşbir Elektrik ve Aselsan A.Ş.’lerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

 

2008 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde İşletme Ana Bilim Dalı Finansa yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 2009- 2011 yılları arasında Otokar A.Ş. tarafından yürütülen Atay Milli Tank Projesi’nde Bütçe, Planlama ve Raporlama Birim Yöneticisi olarak görev yaptı.

 

2010 yılında SPK İleri Düzey ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Belgelerini aldı. 2011- 2014 yıllarında Coca- Cola İçecek A.Ş.’de Doğu Bölgesi Modern Kanal Mali İşler Yöneticisi, 2014- 2018 yıllar arasında aynı şirket bünyesinde At Work Kanalı Doğu Bölgesi Bölge Satış Yöneticisi olarak görev yaptı. 2014 yılında Lean Six Sigma Yeşil Kuşak Belgesini aldı. Burcu Güran Çelikoğlu, Ekim 2018 tarihinden bu yana Ege İçecekler Grubu Dağ. Ve Yat. A.Ş. bünyesinde Mali İşler ve Satış Operasyonları Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

 

İyi derecede İngilizce bilen Burcu Güran Çelikoğlu, evli ve 1 çocuk annesidir.