Eyyüp Ensari ŞAHİN, Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölümünde. Doc. Dr. Olarak görev yapmaktadır.

 

Ayrıca Hitit Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı (HİSEFAM) Araştırma Merkezi kurucu üyesi ve TOBB Çorum Genç Girişimciler Kurulu Danışmanlığı görevini yürütmektedir. Bu kapsamda birçok organizasyonda çeşitli görevler üstlenmiştir. Lisans ve lisansüstü düzeyde Finansal Yönetim, İşletme Finansmanı, Sermaye Piyasası Araçları, Yatırım Projeleri Analizi ve Blockchain-Kripto paralar derslerini yürütmektedir.

 

Şahin’in, farklı kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenen projelerde (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, KOSGEB ve Üniversiteler tarafından desteklenen Bilimsel Araştırma Projelerinde) farklı pozisyonlarda görevler almıştır. Halen değerlendirme aşamasını geçmiş olan Bakanlık ve AB projeleri bulunmaktadır. Ayrıca Hitit Üniversitesi bünyesinde yürütülen uluslararası kongrelerde Düzenleme Kurulu üyeliği ve Yürütücülük görevi üstlenmiş ve kongre kitaplarında editörlük yapmıştır.

 

Şahin’in, Blockchain ve kripto paralar, Tedarik Zinciri ve Lojistik Finansmanı konusunda yayınlanmış çok sayıda ulusal ve uluslararası makale ve tebliği bulunmaktadır. Hala yayın aşamasında olan uluslararası makale, tebliğ ve kitap çalışmaları bulunmaktadır.