Doç. Dr. Gizem VERGİLİ

1989 yılında Sandıklı/Afyonkarahisar’da doğdu. İlköğretimin bir kısmını Aydın’da, orta ve lise öğrenimi ise Sandıklı’da tamamladı.

 

2007 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2009-2010 eğitim öğretim döneminde öğrenci değişim programıyla Danimarka’da Nordjylands Erhvervsakademi’de Finansal Yönetim eğitimi aldı. 2011 yılında lisans eğitimini tamamladı ve aynı yıl ÖYP(Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı) ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne Araştırma Görevlisi olarak atandı. 2012 yılında görevlendirme ile Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde çalışmaya başladı.

 

2015 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı ve tezi “OmniScriptum Publishing Group” tarafından ücretsiz olarak basılarak Amazon başta olmak üzere yaklaşık 40 ülkenin yabancı sitelerinde satışa çıkarıldı. 2015 yılında aynı üniversitede Doktora eğitimine başlayan VERGİLİ, eğitimi sırasında 2017 yılında bir dönem İspanya Huelva Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak çalıştı.

 

Eğitim hayatı süresince Avrupa Birliği Projeleri’yle Avrupa’dan Asya’ya pek çok ülkede araştırmacı olarak bulunma şansı edindi. Halen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Gizem VERGİLİ’ nin yayınlanmış kitap bölümleri, ulusal ve uluslararası makale ve tebliğleri bulunmaktadır.